Co chceme

Chceme naše město směřovat k prosperitě a soudržnosti. Chceme město, na které jsou obyvatelé hrdí. Chceme město, ve kterém se setkávají lidé napříč věkovými skupinami. Chceme město, které si váží historie a současně je moderní. Chceme město, které je živé. Proto je nutné, aby Prachatice sledovaly dlouhodobou vizi, která zhodnotí naše historické dědictví, přírodní poměry, polohu města i schopnosti obyvatel.

Prachatice jsou úžasné a krásné město s velkým potenciálem, jsou tu ale také problémy a závažné hrozby, nad kterými nesmíme přivírat oči. Pokud mají být Prachatice živým městem, kde se bude dobře žít,  potřebují nový impuls a silnou dlouhodobou vizi.

 

Navzdory klidu a zdánlivé stabilitě má město své problémy a je tu nebezpečí, že podcení závažné hrozby a zaspí dobu. Historické centrum neprosperuje. Jeho okolí stále čeká na rehabilitaci, stejně jako areál bývalých kasáren na plnohodnotné zapojení do městské struktury. Město si generuje nepříjemnou dopravní zátěž a rozrůstá se do krajiny, zatímco ve svém jádru odumírá. Populace stárne rychleji než v průměru v České republice, mladí a vzdělaní lidé odcházejí, ubývá obyvatel…

 

Prachatice ale mají na čem stavět. Krásné centrum s bohatou historií v těžišti města a úžasná čistá příroda v okolí jsou těmi největšími hodnotami. Obojí máme navíc díky velikosti města v dosahu každý den. Jsme přirozeným centrem regionu, máme velké příležitosti pro rozvoj turismu, nemáme problém s nezaměstnaností ani se sociálně vyloučenými lokalitami, žije tu plno schopných lidí.... Věříme proto, že Prachatice mají potenciál být živým městem, které bude atraktivní díky krásnému prostředí i společenskému dění. Musíme ale být otevření novým impulsům a inspiracím, spolupracovat s těmi nejlepšími odborníky a cílevědomě sledovat dlouhodobé cíle.

 

ziveprachatice@gmail.com

©2017 by Živé Prachatice.. Proudly created with wix.com