Honza Ska
Honza Ska
press to zoom
Honza Petr
Honza Petr
press to zoom
Honza Laco
Honza Laco
press to zoom
Honza bubny
Honza bubny
press to zoom
Honza bicí
Honza bicí
press to zoom
Honza Kala
Honza Kala
press to zoom

Motto

_

Jan Čejka

(33 let)

 

Životopis:

Narozen v Prachaticích v lednu 1988. Je absolventem Pražské konzervatoře a držitel české hudební ceny Anděl – Album roku Ska & Reggae: Prague Ska Conspiracy – Life On Ropes. V hluboké historii Sportovec okresu Prachatice.

 

Vzdělání: Pražská konzervatoř

Proč kandiduji?

 

Město v současné době nemá přirozené centrum umožňující občanům i návštěvníkům města smysluplné strávení volného času (svobodné organizování aktivit ve veřejném prostoru; užívání pestřejší nabídky soukromých poskytovatelů služeb). V odpolední a večerní hodiny i v čase víkendu jsou naše vlastní kroky často jedinou zvukovou součástí důstojných městských kulis. Město velkoryseji ožívá pouze v čase plánovaných animací veřejného prostoru. V tomto smyslu je třeba zastavit v posledních letech trvale sestupnou tendenci v kvalitě programu i nabídky stánků hlavních městských slavností. Perspektiva rozvoje je cestou „pohyblivých svátků“ – motivací k sebeorganizujícím aktivitám občanů, podporou podnikatelských iniciativ s vizí obohacující prodejní či pohostinské zřetele a zejména stálou přítomností oživujících a ozvláštňujících prvků – nejen velkých slavností, ale i maloformátových výstupů, obohacujících každodennost.

 

Zvýšená důležitost aktivit v oblasti kultury se může v budoucnosti projevit v souvislosti se ztrátou politické stability, šíření xenofobních tendencí a rozšiřováním sociálních rozdílů mezi různými vrstvami společnosti. Kultura představuje systém hodnot, který má kapacitu v krizových okamžicích fungovat jako maják a orientační bod. Každé žijící divadlo, kino či výstavní síň mají potenciál pro plnění i jiné než estetické či volnočasově-zábavné služby – jako se to prokázalo např. v roce 1989. Od té doby se však na tento potenciál příliš nebere zřetel a kultura je málo vnímána jako prioritní veřejný zájem.

 

Rád podpořím i alternativní školství v Prachaticích, které bych býval sám v dětství ocenil.