Program5_Navstevnikum vstric_b.jpg

Návštěvníkům vstříc

Město má velký potenciál pro rozvoj turismu díky historickému centru, okolní krajině a dalším cílům v okolí. Musíme ale umět tyto krásy návštěvníkům nabídnout. Potřebujeme proto profesionální propagaci, na které bude spolupracovat celý region.

Samy o sobě jsou Prachatice pro turisty malým cílem, město by ale mohlo být skvělým výchozím bodem pro výlety po Šumavě a Šumavském podhůří. Pokud chceme, aby v Prachaticích turisté setrvali déle a oživili více místní ekonomiku, musíme jim nabídnout i další zajímavosti a krásy našeho regionu. Je proto potřeba zapracovat spolu s dalšími obcemi a turistickými cíli v regionu na propagaci a informačním servisu - rozvoji destinačního managmentu. Pro rozvoj turismu v regionu může být zásadní také rozšíření elektrokol. Podporujeme proto vznik nových cyklostezek a další související infrastruktury. Zajímavou příležitostí jsou traily pro horská kola, které už jsou jinde velmi populární a na jihu Čech zatím větší areál stále chybí. Po vzoru mnoha zahraničních měst chceme prověřit možnosti vzniku městského kempu, který by v budoucnu doplnil nabídku ubytování ve městě. Zajímá nás také budoucnost chaty na Libíně. Návštěvníky lze přitáhnout i kulturními nebo sportovními akcemi nadregionálního významu.

 

  • společná propagace regionu s okolními obcemi, dalšími turistickými cíly a podnikateli - profesionální destinační management, intenzivnější spolupráce s Sumavsko.cz

  • podpora investice do rozvoje cykloturistiky, přípravy na rozvoj elektrokol

  • podpora vzniku stezek pro horská kola (trailů se zázemím)

  • prověření možností vzniku městského kempu

  • odkoupení chaty na Libíně městem, pokud se nenajde investor, který by objekty zprovoznil pro veřejnost

  • podpora kulturních a sportovních akcí nadregionálního významu

  • využití stávajícího kulturního bohatství - např. zpřístupnění kostela sv. Petra a Pavla