Festival oživí vilu i město

Naše členka Barbora srdečně zve na slavnostní otevření Kralovy vily, jehož součástí bude Festival Vivat Vila! V unikátních prostorech funkcionalistické vily se představí špička tuzemské alternativní scény. Zkrátka ale nepřijde ani centrum města. Pro návštěvníky festivalu, ale i obyvatele Prachatic, bude připraven bohatý doprovodný program. Po celou sobotu budou navíc zdarma přístupná všechna muzea a galerie ve městě.

Těšit se můžete na divadlo pro děti, které proběhne v 10:00 na Skalce (u příležitosti farmářských trhů). Následovat bude básnické čtení Šimona Leitgeba a Jana Těsnohlídka ml. ve sklepních prostorech kavárny Madona v 11:00. Na Velkém náměstí bude k dispozici posezení k odpočinku a sdílenému obědu. Od 13:00 bude výjimečně otevřený kostel sv. Jakuba. Návštěvníci si tak téměř po roce budou moci prohlédnout interiér kostela, který se nyní nachází těsně před dokončením restaurátorských prací. A třešničkou na dortu je autorské čtení dvou současných předních prozaiků Jiřího Hájíčka a Ondřeje Štindla, které se uskuteční v čajovně U Hrušky ve 14:00.

Ke vstupu do muzeí a galerií ani k jednotlivým akcím není potřebné mít vstupenku na festival. Doprovodný program je zdarma a volně přístupný. Podrobné informace na webu https://www.vivatvila.cz.