top of page

Co chceme

Chceme město prosperující a soudržné, které dokáže čerpat ze své historie, krásné okolní přírody a schopností obyvatel. Chceme město moderní a vstřícné. Chceme město, kde se lidem dobře žije! Nabízíme proto naše vize, energii a odhodlání měnit věci k lepšímu.

Prachatice jsou úžasné a krásné město s velkým potenciálem, jsou tu ale také problémy a závažné hrozby, nad kterými nesmíme přivírat oči. Pokud mají být Prachatice živým městem, kde se bude dobře žít, potřebují nový impuls a silnou dlouhodobou vizi.

 

Navzdory klidu a zdánlivé stabilitě má město své problémy a je tu nebezpečí, že podcení závažné hrozby a zaspí dobu. Historické centrum neprosperuje. Jeho okolí stále čeká na rehabilitaci, stejně jako areál bývalých kasáren na plnohodnotné zapojení do městské struktury. Město si generuje nepříjemnou dopravní zátěž a rozrůstá se do krajiny, zatímco ve svém jádru odumírá. Populace stárne rychleji než v průměru v České republice, mladí a vzdělaní lidé odcházejí, ubývá obyvatel…

 

Prachatice ale mají na čem stavět. Krásné centrum s bohatou historií v těžišti města a úžasná čistá příroda v okolí jsou těmi největšími hodnotami. Obojí máme navíc díky velikosti města v dosahu každý den. Jsme přirozeným centrem regionu, máme velké příležitosti pro rozvoj turismu, nemáme problém s nezaměstnaností ani se sociálně vyloučenými lokalitami, žije tu plno schopných lidí.... Věříme proto, že Prachatice mají potenciál být živým městem, které bude atraktivní díky krásnému prostředí i společenskému dění. Musíme ale být otevřeni novým impulsům a inspiracím, spolupracovat s těmi nejlepšími odborníky a cílevědomě sledovat dlouhodobé cíle.

Kotva 1
bottom of page