top of page
posun
Vachta_profil_01_cb.jpg

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky
(Hérakleitos z Efesu)

Ing. Jan Vachta
(47 let)

Životopis:
narozen 7. června 1975 v Prachaticích. Po mládí stráveném v Prachaticích studoval v Českých Budějovicích a následně v Praze. Prachatice však neopouští, stále vede vodácký oddíl. Po třech letech strávených v Irsku se vrací do Prachatic, kde už s rodinou definitivně kotví.

Vzdělání:

  • SPŠ stavební v Českých Budějovicích, obor Geodézie

  • ČVUT, fakulta Stavební, obor Geodézie a kartografie,

  • ČVUT, fakulta Stavební, postgraduální studium Geodézie

 

Zaměstnání:
Celou kariéru věnoval geodézii. Po vysoké škole pracoval jako geodet v Praze, po té tři roky v Irsku a posledních deset let si buduje pracovní pozici v Českých Budějovicích. Propracoval se od pozemkových úprav, přes geografické informační systémy až k využití dronů v geodézii.

Koníčky - Sport:
Celý život vodákem. V mládí trojnásobným vítězem Českého poháru vodáků. V roce 2006 se zúčastnil mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě za irský národní tým. Vede spolek Vodáci Prachatice, věnuje se zejména mládeži. Je členem lyžařského spolku, aktivně se podílí na provozu sjezdovek na Libínském Sedle.

O sobě:
"Cítím se být místním patriotem, kterému není lhostejná budoucnost  našeho města. Prachatice postrádají vizi a já věřím, že díky životním zkušenostem získaným i mimo prachatický ďolíček mohu pomoci tuto vizi naplnit."

bottom of page