Kdo jsme

 

Jsme občané Prachatic, kteří mají město rádi. Většina z nás ve svém volném čase vyvíjí různé sportovní, kulturní nebo dobrovolnické aktivity, kterými chceme být prospěšní. Někteří z nás pořádají koncerty, výstavy, někdo vede sportovní oddíl.  Všichni se aktivně podílíme na společenském životě města. Těšíme se z jeho historického dědictví, krásné krajiny, zároveň ale vidíme problémy, které zde jsou nebo městu hrozí. Proto chceme spojit síly, abychom se pokusili Prachatice oživit.

je činný architekt. Od roku 1990 spolupracuje s italskou firmou Artemide v oboru osvětlení. Provozuje centrum designu a architektury Neumannka v Prachaticích, které propaguje kvalitní design a architekturu. Od mládí se věnuje sportu od závodní činnosti v desetiboji v mládí po horolezectví v pozdějším věku.  Předseda horolezeckého oddílu a instruktor horolezctví, amatérský včelař. Má ženu Zuzanu, dvě děti a je dědečkem.

se narodila 17. září 1991 v Prachaticích, kde také vystudovala gymnázium. Následně absolvovala obor Dějiny a filozofie umění na Jihočeské univerzitě v Č. Budějovicích. Také spoluzaložila spolek Živá vila, který si klade za cíl záchranu Kralovy vily. V současnosti pracuje na Národním památkovém ústavu v Č. Budějovicích. Ve volném času ráda čte a cestuje.

se narodila ve Vimperku v roce 1981, dětství a mládí prožila v Prachaticích. Poté žila 11 let v zahraničí. Po návratu pracovala jako manažerka kvality ve firmě Noerpel GmbH/Koma Pack s.r.o. V současné době pečuje o své dva syny na mateřské dovolené. Je předsedkyní spolku Pelyněk, který se zabývá ochranou zeleně ve městě a spoluzakladatelka spolku Živá vila. Má ráda přírodu, fotografování, četbu, jógu, divadlo a hudbu

pochází z Tábora, jak říká: "bratr Žižka je můj bratr”. posledních třicet let žije v Prachaticích, celý život se rýpe v zemi, snaží se navracet ke kořenům života, hledá alternativní způsob žití s cílem vyhnout se konzumnímu věku této doby, mít radost ze života a schopnost žít přítomností.

Pilousek.jpg

je projektový manažer, pořadatel, aktivní sportovec a hudebník. Narodil se v Prachaticích, kde dodnes s malými přestávkami žije i pracuje. Ve státní správě působil na pozici ředitel KIS Prachatice (2012 - 2015), poté přešel do soukromého sektoru. Dnes pracuje v česko-americké exportní firmě. Je hlavním pořadatelem světově proslulého triatlonu Xterra. S manželkou Darinou si před rokem udělali radost narozením dvojčat Emmy a Medy. 

je stavební inženýr a dodavatel grafických systémů pro projektování. Do roku 1990 pracoval v projektové organizaci Drupos, od té doby se do současnosti živí jako OSVČ.

V Prachaticích žije od roku 1986. Je otcem Kristýny a Petra.  Ve volném čase rád fotografuje, čte, poslouchá dobrou hudbu, sleduje film, divadlo, politiku.

Jan_Vachta_01cb.jpg

se narodil v Prachaticích, vystudoval zeměměřictví a pracuje jako geodet. Od malička je prachatickým vodákem a lyžařem. Jako předseda spolku Vodáci Prachatice vede dětský vodácký oddíl, kde předává mládeži tradiční životní hodnoty. Volné chvíle tráví s manželkou a dcerami.

se narodil v roce 1968 v Prachaticích, vystudoval Střední průmyslovou školu ve Volyni a Vysokou školu lesnickou a dřevařskou ve Zvolenu. Pracuje v Prachaticích jako OSVČ v ekonomickém oboru již 20 let.

Ve volném čase se věnuje cyklistice - hlavně horskému kolu, lyžování (jak klasické, tak sjezdové), snowboardingu. Má rád dobrou hudbu především rockovou, ale i jiných žánrů.

Zabransky.jpg

se narodil roku 1989. Dětství prožil na Strakonicku a Prachaticku. Vystudoval střední průmyslovou školu ve Strakonicích a pokračoval dále až k Ing. titulu na ČVUT v Praze v oboru strojírenství. Živí se nadále jako strojní inženýr a ve volném čase se věnuje partnerce a malé dcerce. K dalším zálibám patří horolezectví a skialpinismus.

kori04.jpg

pracuje jako dopravní dispečer v Prachaticích, kde žije od svého narození. Je aktivní člen spolku Živá vila, dříve člen ŠOS Prachatice. V minulosti také vedl horolezecký kroužek při DDM. Ve volném čase rád poslouchá hudbu, v zimě lyžuje. Zajímá se o historii.

se narodil v Prachaticích, kde navštěvoval gymnázium. Dříve vystupoval v divadelních představeních „ŠOSáků“, nyní ho můžete čas od času potkat v KISu Prachatice, kde pracuje jako brigádník. Také doučuje angličtinu. Je milovník anglického humoru a irského zpěvu, život bere s humorem.

odešel studovat do Prahy, ale rád se do Prachatic vrací. Na krásných zdejších kurtech o víkendech hraje tenis. Zajímá se o architekturu a přál by si, aby se město kvalitně rozvíjelo.

se narodil v roce 1957, od desíti let žije v Prachaticích, Celý život pracuje ve stavebnictví  jako geodet. Od roku 1984 je ženatý a má dva syny.  Má rád pohybové aktivity, zejména jsou-li spojeny s pobytem v přírodě a využívající přírodní síly. Relaxuje nejraději četbou, saunou a powerjogou.

se narodila se v Litoměřicích, absolvovala Střední ekonomickou školu v Praze, od roku 1979 žije v Prachaticích. Nejdéle pracovala v Komerční bance v Prachaticích a v Českém statistickém úřadu v Českých Budějovicích a Prachaticích na referentských pozicích. Má jednoho syna. Ve volném čase se věnuje turistice, sportu (lyže, brusle, kolo, koně ) a zahradě, ráda čte.

Profil.jpg

se narodil 6.6. 1990 v Prachaticích, kde chodil na základní školu a poté na gymnázium. Do roku 2013 závodil na horských kolech. Věnuje se architektuře, kterou vystudoval na FA ČVUT. Se spolkem Prostor města, z.s. se snaží současnou architekturu v regionu propagovat.

Tomek1.jpg

se narodil v roce 1955 v Třebíči. Absolvoval SPŠ-stavební v Hradci Králové a FSI-ČVUT v Praze. Přijal práci v technickém rozvoji ZVVZ  Prachatice V současné době je jednatelem i jediným majitelem dodavatelské firmy Zdravý vdech s.r.o.

Je rozvedený a má jednoho vlastního syna a jednoho vyženěného z prvního manželství.  Mezi jeho koníčky patří umění, architektura, cestování, vysokohorská turistika, hudba a sport. Po roce 1990 patřil k zakladatelům zdejšího tenisového klubu.

se narodil v Prachaticích v lednu 1988. Je absolventem Pražské konzervatoře a držitelem české hudební ceny Anděl – Album roku Ska & Reggae: Prague Ska Conspiracy – Life On Ropes. V hluboké historii se stal Sportovcem okresu Prachatice.

David_Kulhanek_1.jpg

je historik umění, věnuje se zejména aktivitám v oblasti současného umění - v Centru pro současné umění, na Akademii výtvarných umění  a hlavně v galerii Display, kterou v roce 2001 spoluzaložil a do roku 2006 vedl.

V roce 2007 působil jako co-director projektu tranzitdisplay. Do Prachatic se přestěhoval v roce 2009 za rodinou a novou prací. Vychovává 4 děti (se všemi absolvoval rodičovskou dovolenou) a realizuje projekty společnosti Impakt.

Lenka_Plankova_Ernstova_3.jpg

se narodila v Prachaticích, prožila zde dětství a po studiích v Českých Budějovicích se sem zase ráda vrátila. V Prachaticích se jí líbí, protože jí poskytují téměř vše, co ke svému životu potřebuje.

Miroslava_Hemmerova_1.jpg

se narodila v roce 1959 v Bílině, vystudovala gymnázium v Prachaticích a pak FVL UK v Praze - stomatologii, kterou dokončila roku 1983. Od té doby je zubní lékařkou nejprve pod NsP Prachatice a od roku 1993 v soukromé ordinaci. Vdaná, má dvě dcery. Koníčky- pes, cestování, pěší turistika, knihy, film, hudba, divadlo. 

se sice narodila ve Vimperku, celý život ale bydlí v Prachaticích. Od založení taneční skupiny CrabDance v roce 2008 je její hrdou členkou. Ve volném čase zde také vypomáhá při organizování soutěží a tréninků. Pracuje v Pivovaru Prachatice. Je to naše nejmladší kandidátka.