David 43
David 43
press to zoom
PF 2017
PF 2017
press to zoom
slate 2018
slate 2018
press to zoom

Myšlenka, ztracená v očích jednorožce, objevuje se znova ve smíchu psa

Vladimír Holan, báseň Mezi

David Kulhánek

(47 let)

Narodil jsem se v roce 1974  v Praze a až do svých Kristových let jsem tam trvale žil, většinu času na nábřeží u Jiráskova mostu ve známém Havlově domě, tedy svého času u zdroje opozičního hnutí i revolučního dění. Odtud jsem docházel do různých škol - ve Vojtěšské, Ostrovní, pak Štěpánské a nakonec Celetné ulici. V roce 2000 jsem ukončil magisterské studium dějin umění na FF UK. Poté jsem se věnoval zejména aktivitám v oblasti současného umění - v Centru pro současné umění (Galerie Jelení), na Akademii výtvarných umění (Vědecko-výzkumné pracoviště), na kurátorské stáži v New Yorku a hlavně v Galerii Display, kterou jsem v roce 2001 spoluzaložil a do roku 2006 vedl. V roce 2007 jsem působil jako co-director projektu tranzitdisplay, který dodnes funguje. Do Prachatic jsem se přestěhoval za rodinou a novou prací. Od roku 2009 bydlíme v lokalitě na Skalce, s ženou Káťou vychováváme naše 4 děti a realizujeme projekty společnosti Impakt. 

Baví mě nacházet a sledovat spontánní kreativitu a umělecké projevy na nečekaných místech. Obdivuji náš i cizí jazyky, domluvím se anglicky a francouzsky. Mám rád přírodu, resp. krajinu - moje oblíbená místa jsou u potoků a na skalách s dalekým výhledem. Jsem obklopen knihami, které  často otevírám.

V posledních 14ti letech je mojí nejoblíbenější činností probouzet se, trávit dny a usínat jako otec dětí.

 

Mám rád Prachatice - když se podívám ze Skalky na kostel svatého Jakuba a Libínské sedlo nad jeho střechou, vidím, že je to osa, která pokračuje až do Itálie. Těší mne tento závan svobody. Je dost možné, že se naše děti rozprchnou do světa. Byl bych rád, kdyby se do Prachatic vracely - vždy s pocitem, že je to nejen místo vzpomínek, ale také město, v němž se dá dobře žít.