top of page

ne 10. 7.

|

Prachatice

Přednáška Radka Jaroše

V rámci doprovodného programu závodu 3 Vrcholy Šumavy se představí v prachatické Poštovní ulici nejslavnější český horolezec posledních let Radek Jaroš se svou přednáškou.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Přednáška Radka Jaroše
Přednáška Radka Jaroše

Čas a místo

10. 7. 2022 14:00

Prachatice, Poštovní, 383 01 Prachatice, Česko

O akci

Nenechte si ujít poutavé vyprávění, po kterém bude následovat živá hudba, dobré jídlo i pití od místních podnikatelů.

O Radkovi Jarošovi: Radek Jaroš je nejúspěšnější český himálajský profesionální horolezec. Specialista na expedice v malém počtu členů. Výstupy absolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. V roce 2014 Radek úspěšně vystoupil na poslední, čtrnáctou osmitisícovku – K2 a zapsal se do síně slávy světového horolezectví. Stal se prvním Čechem a teprve 15. člověkem na světě, který tímto způsobem získal Korunu Himálaje.

O místě konání: Poštovní ulice je nádhernou ukrytou perlou renesančního centra Prachatic. Díky své poloze jde plně uzavřít dopravě a přitom nenarušit běžný život měšťanů. Okolní podniky nabídnou skvělé občerstvení, nechybí mezi nimi sportovní café a bar Základna, Čajovna u Hrušky nebo kavárna NebeSky. V Poštovní nebude chybět ani dětský koutek a stánky partnerů závodu Rohde & Schwarz a High Point!

Sdílej

bottom of page